web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Rekolekcje Wielkopostne 2021

Za tydzień w niedzielę (14.03.2021 r.) rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Wszystkich zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu oraz do przyjęcia sakramentu Pokuty i Pojednania.


Msze Święte rekolekcyjne z okazją do spowiedzi będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 10:00, 14:00 i 18:00.

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do święta Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.

Życie codzienne to zwykle pęd za sprawami doczesnymi : codzienność, praca, obowiązki. Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Dlatego kiedy wkraczamy w okres Wielkiego Postu, tak jakby zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie. Udział w rekolekcjach wielkopostnych powinien być dla nas  przede wszystkim czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem. Zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i drugi człowiek.

Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Wielu ludzi przeżywających różne problemy, zmagających się z ciężką chorobą swoją czy własnych dzieci, jest często zdanych tylko na siebie. Często właśnie podczas rekolekcji człowiek dostaje odpowiedź, jaką rolę on  sam w tym odgrywa. Co zrobić, by nie zatracić wrażliwości na innych, na krzywdę ludzką, ale jeszcze bardziej ją dostrzegać.


Podziel się tym wpisem: