web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Ocalmy Drogę Krzyżową w Pogrodziu

Wraz z obumieraniem zabytków, wysychają nasze korzenie, a tym samym obumiera człowieczeństwo.

Ocalmy naszą “jałmużną wielkopostną” przepiękne, zabytkowe stacje Drogi Krzyżowej.

Pierwsza, szósta i czternasta stacja zostały przeniesione do pracowni konserwatorskiej!

Droga Krzyżowa to przestrzeń i czas na bezpieczną konfrontacje w atmosferze wiary z tym, czego się boimy, przed czym uciekamy, co wypieramy. Z jednej strony jest to ból i cierpienie, z drugiej – nasze wątpliwości co do dobroci a nawet istnienia Boga wywołane tymi doświadczeniami. Uczestnictwo w tym nabożeństwie wprawia nas w dostrzeganiu tego jedynego w swoim rodzaju sposobu obecności Boga przy nas.
Żeby godnie i pełnym sobą pojednać się z Bogiem i przeżyć jego cierpienie potrzebne są odpowiednie warunki. Niezbędne jest coś, dzięki czemu Lud Boży będzie mógł wczuć się w cierpienie Jezusa jeszcze bardziej. W naszej Parafii od samego początku są to niezwykłe, zabytkowe obrazy, które towarzyszą ludziom przy Drogach Krzyżowych.

Czas jak i silne wahania temperatur bardzo negatywnie wpływają na dzieła sztuki. Nie inaczej jest w przypadku naszych pięknych malowideł Drogi Krzyżowej.

Koszt odnowienia wszystkich 14 stacji to około 120 tys. zł. Dla nas samych to zawrotna, nieosiągalna suma. Liczymy na wiele udostępnień i hojność ludzi dobrej woli.

Osoby, które zechcą samodzielnie ufundować renowację którejś z ulubionych stacji zostaną uhonorowane tabliczką imienną umieszczoną na ramie malowidła.

LINK DO ZRZUTKI : https://zrzutka.pl/zs4afp


Podziel się tym wpisem: